Porozmawiajmy o seksie

To zdanie, które ciężko przechodzi przez usta każdego rodzica. Pomimo iż wiemy, że powinniśmy rozmawiać z naszymi dziećmi o tym, ciężko nam podjąć konwersacje w tym temacie. Podobnie sprawa wygląda jednak w dorosłym życiu, gdy problem z seksem nas dotyka. Dwóch na dziesięciu mężczyzn potrafi cierpieć na zaburzenia erekcji i problemy związane z potencją. Jednak jest to dla mężczyzn na tyle drażliwy i delikatny temat, że mówi się o nim zazwyczaj jedynie anonimowo lub u specjalisty.

Tematy tabu

Polska wbrew pozorom jest narodem, który ma wiele tematów tabu. Jednym z nich jest właśnie seks. Często pierwsze informacje o seksie przekazują nam koledzy lub nauczyciel, a nie rodzice. Choć to się z czasem zmienia, minie jeszcze wiele czasu do momentu swobodnych rozmów o seksie. Podobnie wygląda sprawa chorób czy zaburzeń związanych z seksem. Gdy pojawia się problem często go ignorujemy zamiast udać się do specjalisty. Konsekwencje tego mogą być na prawdę poważne i często nieodwracalne farmakologicznie.

Dręczące objawy i ich leczenie

Jednym z pierwszych objawów zaburzeń erekcji jest brak wzwodu lub wzwód kilkusekundowy. O zaburzeniach mówimy także, gdy w ponad połowie przypadków nie dochodzi do zbliżenia z powodu braku erekcji. Na rynku farmaceutycznym jest dostępne kilka środków bez recepty pomagających w problemach z erekcją. Jednym z najczęściej wybieranych przez pacjentów jest Kamagra. Lek stworzony na bazie sildenafilu. Zawierający jego maksymalne stężenie dostępne bez recepty, czego wynikiem jest jego skuteczność. Cena jest stosunkowo niska, tabletki są sprzedawane w wygodnych formach już od dwóch tabletek. Ponadto atutem jest fakt, że wystarczy tabletkę zażyć kwadrans przed stosunkiem, a nie tak jak w wypadku innych środków na kilka godzin przed. Dlatego też nie musimy konkretnie planować zbliżenia. Bez względu na wszystko należy pamiętać, iż jest to lek i należy go używać tylko w razie potrzeby i zgodnie z zalecana dawką. Gdy środki bez recepty okażą się nieskuteczne należy się udać do specjalisty, który dokładnie poszuka przyczyny i zaleci odpowiednie leczenie.

Comments are disabled